İlimizde Faaliyete Bulunan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifleri Tanışma ve İstişare Toplantısı

08/08/2019 tarihinde Gaziantep ilinde yeni kurulan SADA Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyelerinin İlimizde faaliyete bulunan Defne Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin faaliyet gösterdiği Yeşilpınar ve Turfanda Mahallesinde ziyaret etti. Ziyaret sonrası ilimizde faaliyete bulunan diğer Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifleri üyelerinin katılımıyla geniş çaplı istişare ve tanışma toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıya İl Müdürümüz Halit İMREK, HESOB Başkanı A.Kadir TEKSÖZ, Defne Belediye Başkan Yardımcısı Girne MANSUROĞLU, İLO Türkiye Saha Koordinatörü Bilge ÇOBAN, SADA Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkan ve üyeleri, Defne Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Nesrin DELİ ve Kooperatif üyeleri, Hatay Üreten Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Nidal ÖZDEMİR ve Kooperatif üyeleri, Samandağ Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Yeliz BEYAZ ve Kooperatif üyeleri katılım gösterdi.
İl Müdürümüz Halit İMREK kadın girişim kooperatiflerimizle sürekli ve kalıcı dayanışma ilişkileri kurabilmek, deneyim ve sorunları paylaşmak açısından önemsediğimiz bir toplantı olduğunu ifade etti. Özellikle; kadınlarımızın kooperatif çatısı altında bir araya gelerek atıl kalan emeklerinin ekonomiye kazandırılması, Kooperatiflerde iç paydaş olan kurucular, ortaklar, yönetim kurulu ve denetim kurulunun rol ve sorumluluklarının önemi ve dış paydaş olan Ticaret İl Müdürlüğü, Belediyeler, Ticaret ve Sanayi Odaları, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları ile diğer STK’larla köprü vazifesini iyi kurulması gerektiğini ifade etmiştir. Ayrıca Kadın kooperatiflerinin bulundukları çevre dışında daha büyük pazarlara erişmek için pazarlama stratejilerinin öneminden bahsetti.
Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı A.Kadir TEKSÖZ İlimizde bulunan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatiflerinin kırsal bölgelerinin kalkınmasındaki önemine vurgu yaparak birlik olarak her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti.
Daha sonra Defne Belediye Başkan Yardımcısı Girne MANSUROĞLU, İLO Türkiye Saha Koordinatörü Bilge ÇOBAN’ da bu tür projelere öneminden bahsederek Kadın Girişim Kooperatiflerini destekleyeceklerini ifade ettiler. 
Son bölümde SADA Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatif temsilcisi,  Defne Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Nesrin DELİ,  Hatay Üreten Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Nidal ÖZDEMİR, Samandağ Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Yeliz BEYAZ birer sunum yaparak faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgilendirmelerde bulundular.
Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyeleri, karşılıklı olarak deneyimlerinin paylaşılmasından dolayı duyulan memnuniyeti ifade ederek Soru –Cevap şeklinde toplantımız sona ermiştir.